T-Top Parts OEM, Tuttnauer, Tuttnauer Parts OEM
Tuttnauer T-Top 10 Air Filter OEM RUN823-0030
FREE SHIPPING!!!
Models this part fits:
Related products
Tuttnauer Ultra Rapid Biological Indicator (20 Min) (250 ct) WTL198-0072
0 out of 5(0)FREE SHIPPING!
5 Boxes of 50 = 250 Biological Indicators
Purchase 1 Hr Rapid Biological Indicators Here!
SKU: WTL198-0072-5BX -
2540EKA Parts (RPI), Tuttnauer, Tuttnauer Parts RPI
Tuttnauer 2540EKA HEPA FILTER RPI Part #RPF644 OEM Part #03140036 /4197146
0 out of 5(0)RPI Part #RPF644
OEM Part #03140036 /4197146HEPA FILTER
- 2.5″ lg.
- Accomodates tubing with ID of 1/4″-3/8″
- For use with air or gasses only
- Includes: (1 piece) Cable Tie (12″ Black) (RPI Part #RPT375)
Fits: Water Reservoir/Filter Cover
3870EA - Refurb, Autoclaves, Shipping Upgrades, Tuttnauer, Tuttnauer Refurbished Autoclaves
LIFETIME WARRANTY!! REFURBISHED – Tuttnauer 3870EA Autoclave
0 out of 5(0)FREE SHIPPING!!!
Refurbished Tuttnauer 3870EA Specs:
- Condition : Refurbished
- Chamber Size : 15” x 30”
- Controls : Automatic
- Type : Steam Autoclave – Class S
- Trays : 2
- Tray Size : Sm Tray 26.6″x11.3″ Lg Tray 26.6″x13.8″
- Overal Depth : 34.5″
- Overal Width : 26″
- Overal Height : 20.6″
- Voltage : 230V
- Door Swing : Right Side Hinge
- Printer : Available
SKU: 3870EA-RefurbLFT -
REFURBISHED – Tuttnauer 3870EA Autoclave 5 YR WARRANTY!
- Condition : Refurbished
- Chamber Size : 15” x 30”
- Controls : Automatic
- Trays : 2
- Overal Depth : 34.5″
- Overal Width : 26″
- Overal Height : 20.6″
- Voltage : 230V